Sprawozdanie ze spotkania z prof. LiHongiem Zhangiem

W dniu 6 listopada na naszym wydziale odbył się wykład, który prowadził chiński profesor Zhang LiHong. W pasjonującym wykładzie dotyczącym podstaw prawa chińskiego uczestniczyło wielu studentów.

Wieczorem w tym samym dniu, profesor spotkał się z Kołem Bona Fides. Rozmowa dotyczyła prawa chińskiego, które wzbudzało szczególne zainteresowanie uczestników, oraz kwestii rozwiązań dotyczących kształcenia prawników zarówno w Chinach jak i w Polsce. Profesor wskazywał na charakterystyczne i kluczowe odmienności społeczeństwa chińskiego, których zrozumienie przybliża regulacje „Państwa Środka”.

Warto wspomnieć słowa profesora, bo to naprawdę nietuzinkowa postać: „W każdej rozmowie jesteśmy dla siebie nauczycielami, gdyż od każdego człowieka możemy się czegoś nauczyć.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.