Sprawozdanie po spotkaniu z prof. Władysławem Rozwadowskim

Dnia 20 stycznia 2015 roku o godzinie 17:30 miało miejsce spotkanie z prof. dr. hab. Władysławem Rozwadowskim, emerytowanym profesorem, m.in. byłym dziekanem WPiA, a także szefem Katedry Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego. Okazja spotkania prawdziwej legendy naszego wydziału przyciągnęła na salę sporą liczbę uczestników, zarówno studentów, jak i wykładowców. Tematem spotkania był proces rzymski – zważywszy na niedostateczny wymiar zajęć, nie omawiany w szerszym zakresie. Stąd spotkanie było tym bardziej interesujące. Profesor zachwycał swobodą, tempem i energią prowadzonego wykładu. Przez półtorej godziny usłyszeliśmy wiele ciekawych faktów dotyczących wszystkich trzech rodzajów rzymskiego procesu: legisakcyjnego, formułkowego i kognicyjnego.

Nie tylko rozległą wiedzą, ale i stylem prowadzenia wykładu profesor mocno absorbował słuchaczy. Nie przerywając  ani na chwilę, opowiadał o dokonaniach rzymskich pretorów jakby to było wczoraj, a o Papinianie jak o koledze ze szkolnej ławki. Niesamowite spotkanie, fenomenalny człowiek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.