VENI VIDI VICI

Serdecznie zapraszamy na spotkania z cyklu warsztatów pt. „VENI VIDI VICI – czyli co o prawie rzymskim i jego oddziaływaniu wiedzieć warto”.  „VENI VIDI VICI” to inicjatywa kierowana zarówno do studentów pierwszego roku, jak i starszych adeptów prawa, którzy chcą przyjrzeć się prawu rzymskiemu i jego recepcji w europejskich porządkach prawnych. Spotkania prowadzone są przez pracowników naukowych i doktorantów Katedry Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego WPiA UAM.

Najbliższe warsztaty poprowadzi Pan dr Jan Andrzejewski – adiunkt w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 w sali prof. Ziembińskiego w Collegium Iuridicum Novum. Podczas spotkania Pan Doktor opowie o „Dziedziczeniu beztestamentowym dawniej i dziś”. Wspólnie na warsztatach poszukamy odpowiedzi na pytanie: Kto i dlaczego dziedziczy, gdy spadkodawca nie zostawi testamentu?

Zatem jeśli chcesz:
− pogłębiać wiedzę o instytucjach prawa rzymskiego,
− dowiedzieć się o wpływie prawa rzymskiego na rozwój europejskiej tradycji prawnej,
− przygotowywać się do egzaminu,
to nasz cykl jest właśnie dla Ciebie!

Jeśli jeszcze się wahasz, to przypominamy, że poprzednie spotkanie, które poprowadził Pan Prof. zw. dr hab. Wojciech Dajczak było bardzo owocne i zgromadziło pełną salę słuchaczy!

Zapraszamy!